Przebudowa przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża 6

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa terenu przy bloku znajdującego się na ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża 6 w Stalowej Woli. Jakie zmiany nadchodzą?

  1. Przebudowa terenów przyblokowych w Stalowej Woli

Miasto od jakiegoś czasu zajmuje się zagospodarowaniem terenów przyblokowych. Niebawem rozpocznie się remont terenu przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża 6 w Stalowej Woli.

Przebudowa terenów przyblokowych w Stalowej Woli

W tym roku zostanie przebudowany teren przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża 6. Aktualnie znajduje się tam parking wykonany z betonowych, ażurowych oraz trylinki płyt. Miejsce to jest zdeformowane, a na domiar złego po ulewie zalega tam woda. Obok wspomnianego parkingu znajdują się bloki i gminna droga.

Na wspomnianym terenie zostanie rozbudowany parking. Mieszkańcy dostaną trzynaście dodatkowych miejsc postojowych, w tym jedno przeznaczone do parkowania samochodów prowadzonych przez osoby niepełnosprawne. Droga prowadząca do parkingu również otrzyma nową nawierzchnię z kostki brukowej. Miasto postanowiło rozwiązać problem związany z zalegającą wodą.

Planowane są także prace związane z przebudową chodnika. Obok niego oczywiście pojawi się mała architektura w postaci stojaków rowerowych, ławek i koszy na śmieci. Nie zabraknie również piaskownicy. Renowację przejdzie także zieleń.

Prace mają potrwać około 3 miesięcy. Przebudowa ruszy, gdy tylko zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *