Co się stało z kwietną łąką?

Wielu mieszkańców bloków na osiedlu Młodynie w Stalowej Woli dopytuje, dlaczego zasiana w maju kwietna łąka została właśnie skoszona. Kolorową atrakcję można było zobaczyć u zbiegu Alej Jana Pawła II i ulicy Okulickiego.
Mieszkańców zastanawia, jaki jest powód rezygnacji z kwietnej łąki i czy koszt przygotowania opłacił się w perspektywie krótkiej żywotności roślin. Wcześniej kupowano mieszankę, przygotowywano podłoże i pielęgnowano kwiaty, a następnie szybko zrezygnowano z łąki.

Powody są znane

Jak wyjaśniają przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, rośliny po prostu pokończyły swój cykl wegetacyjny i przekwitły, zamieniając się w nieestetyczne, wyschnięte łodygi. Po koszeniu pozostawiono jednak siano, które umożliwi wysianie nasion do gruntu. Po skoszeniu łąka powinna odrosnąć mocniejsza i zielona. Jak wyjaśniła Karolina Głogowsk, reprezentująca MZK, łąka kwietna poddana pielęgnacji, ma szansę rozsiać się i w przyszłym roku cieszyć większą ilością kwiatów.

Łąki kwietne to coraz chętniej wykorzystywany stały element parkowej zieleni zapewniający czystsze powietrze, wchłanianie wody i pokarm dla zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *