Wolne media – ludzie stają w obronie i wychodzą na ulice

Przez cały kraj przeszła fala protestów, w której ochoczo brały udział tłumy ludzi. Pomimo ciężkich warunków pogodowych wyszli oni na ulice polskich miast, chcąc bronić wolne media. Protesty były organizowane przez Fundację Grand Press oraz Komitet Ochrony Demokracji. Przeciwko ustawie „Lex TVN” pikietowano w dziewięciu miastach na Podkarpaciu, w tym także w Stalowej Woli.

Stalowa Wola przeciwko „Lex TVN”
W godzinach wieczornych tłum ludzi zebrał się przed siedzibą Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Aura była niesprzyjająca, gdyż było wyjątkowo zimno, padał deszcz i wiał mocny wiatr. Mimo to, przybyło około dwustu osób. Całą sytuację obserwowali policjanci, którzy przybyli na miejsce w kilku radiowozach.

Ludzie zdecydowali się wyjść na ulicę, gdyż obawiają się, że zniszczenie TVN to dopiero początek, a obecna władza zmierza do sytuacji sprzed lat, w której to wszyscy słuchali radia Wolna Europa, aby móc poznać prawdę o tym co dzieje się w kraju i na świecie. Do ogólnej wiadomości zostały podane nazwiska posłów z regionu, którzy zagłosowali za przyjęciem ustawy „Lex TVN”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *