Fiesta Harmonica po raz siódmy

W sobotę, 16 października odbył się po raz siódmy Fiesta Harmonica Festival. Wydarzenie miało miejsce w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.
Fiesta Harmonica Festival to szczególny projekt, który połączył muzykę wygrywaną na harmonijce ustnej z innymi dziedzinami sztuki. W siódmej edycji zaprezentowali się artyści wykonujący muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną z różnych zakątków świata.

Różnorodność przede wszystkim

Najmłodszy uczestnik festiwalu miał 8 lat, najstarszy zaś – 80. Punktem kulminacyjnym okazał się występ wybitnego gitarzysty bluesowego Joe Colombo w duecie z Marcinem Dyjakiem – wirtuozem harmonijki ustnej pochodzącym ze Stalowej Woli. W programie Fiesta Harmonica Festival nie zabrakło recitali.
Fiesta Harmonica Festival to dowód na ogromną uniwersalność harmonijki ustnej. Instrument ten od wieków odnajduje się w różnych warunkach i różnych stylach muzycznych. Sam projekt oparty jest na pomyśle: dźwięk – ruch – obraz. Dużym atutem imprezy jest zróżnicowany gatunkowo repertuar, ekspresyjne układy choreograficzne oraz efektowne wizualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *