Funkcjonariusze policji odbyli pogadankę z młodzieżą uczącą się w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Jej tematem był handel ludźmi.

Handel ludźmi to w dzisiejszych czasach współczesna forma niewolnictwa. Jest też jedną z najcięższych i najstraszniejszych zbrodni. Uderza bowiem bezpośrednio w ludzką godność i wolność, czyli w najbardziej podstawowe prawa i wartości człowieka. Funkcjonariusze policji ze Stalowej Woli urządzili pogadankę online, żeby uczulić na to młodzież i uświadomić jak się chronić przed tym okrutnym procederem. W wideokonferencji z uczniami wzięła udział wiceprezes fundacji La Strada, Joanna Gernier.

Czego nauczyli się uczniowie?

Młodzież miała okazję dowiedzieć się, czym dokładnie jest handel ludźmi, jakie są metody działań sprawców, na co trzeba zwrócić uwagę, kto może zostać ofiarą i w jaki sposób działają sprawcy. Spotkanie zorganizował policyjny profilaktyk aspirant sztabowy Robert Kotwica, ale wzięła w nim udział także Joanna Gernier, czyli wiceprezes La Strady, która zajmuje się ofiarami handlu ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *