Nielegalny myśliwy

Policjanci ze Stalowej Woli w niedzielę zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości w gminie Pysznica, gdzie – według zgłoszenia – mężczyzna miał zranić się nożem. Na miejscu ich uwagę zwróciło nerwowe zachowanie drugiego mężczyzny. Zdecydowali się więc na przeszukanie posesji i znaleźli nielegalną broń oraz bezprawnie pozyskane trofea łowieckie.
Podejrzenia wzbudziło zachowanie drugiego z mężczyzn, który nerwowo, kilkukrotnie poprawiał zabezpieczenia w drzwiach stodoły. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem jego zachowania. Kiedy podeszli pod drzwi, zauważyli wewnątrz dwa poroża. W pomieszczeniu było ich więcej: 13 sztuk poroży i 2 czaszki z porożem, a dodatkowo także broń myśliwska i amunicja. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn: 54- i 41-latka. Ten drugi usłyszał zarzuty za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia i posiadanie bezprawnie pozyskanych trofeów myśliwskich.

Działania prokuratury

Mężczyzna został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. Zastosowano wobec niego policyjny dozór. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *